Obsługiwane przez usługę Blogger.

wtorek, 4 kwietnia 2017

Zwiedzanie Radia Kraków

Magia Radia, czyli wizyta klasy 3T4 i redaktorów gazetki szkolnej "Niecodziennik" w Radiu Kraków. 
3 kwietnia mieliśmy możliwość poznania "od kuchni" pracy dziennikarzy radiowych. Radio Kraków to rozgłośnia regionalna nadająca program  na terenie Małopolski. Od  1999 r. ma swoją siedzibę przy al. Słowackiego 22, w  budynku nazywanym  żartobliwie, w nawiązaniu do swojego kształtu, wiadrem Kraków. Po Radiu oprowadzał nas p. Robert   Konatowicz, dziennikarz,  który pracował przez wiele  lat w  RMF FM oraz w RMF Classic. Obecnie prowadzi sobotni „Poranek” od 6.00 do 9.00. Poznaliśmy nowy liner Radia Kraków Nadajemy do myślenia. To slogan reklamowy, który pojawia się na antenie
w przerwach między piosenkami, reklamami. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od galerii
  schodów,  na których mogliśmy  odczytać zapisane myśli naszego patrona ks. prof. Józefa  Tischnera. Dowiedzieliśmy się również, iż  ulubionym ciastem ks. Józefa Tischnera, który bywał tu częstym gościem, był sernik. Poznaliśmy wiele ciekawostek   związanych z Radiem m. in.   wysłuchaliśmy  historii o transmitowanym hejnale z wieży  Mariackiej,    poznaliśmy dzieje łopaty,  obitej suknem, która udawała głos dzwonu Zygmunta, dowiedzieliśmy się, iż najlepiej w powieści dźwiękowej tętent  koni udają  połówki  uderzanych o siebie kokosów. Dużo dowiedzieliśmy się  o akcjach organizowanych  przez   stację m.  in.   Radiowej Strefie  Tischnera, koncertach  "Zaczarowane    Radio Kraków",   które odbywają   się cztery  razy w roku i są  wspólnym  projektem Radia    Kraków i Fundacji Anny  Dymnej „Mimo Wszystko”, czy  pochodzie    jamników.  Zwiedziliśmy m. in. studio koncertowo   nagraniowe  im. Romany  Bobrowskiej,  gdzie mogliśmy  się przekonać jak  ważna jest w radiu akustyka,   newsroom,  studia nagraniowe i emisyjne.


Po wizycie w Radiu pojechaliśmy na Kazimierz, gdzie nasz były nauczyciel fizyki, przewodnik Piotr Ptaś, oprowadził nas,  zwiedziliśmy m. i. synagogę ortodoksyjną Remuh i cmentarz żydowski Remuh oraz synagogę reformowaną Tempel.0 komentarze:

Prześlij komentarz